Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Obrazek  Jak už napovídá nadpis této stránky a zmínka v úvodu podařilo se mi před šestnácti lety zhubnout 30kg za čtyři měsíce, velmi rychle a drasticky. Rozhodnutí bylo jasné snížit hmotnost co nejvíc a nejrychleji. V domě jsem měla sousedku, která byla stejně jako já v té době na mateřské dovolené a měla stejně vykrmenou postavičku. Během mateřské, když byli naši manžílkové v zaměstnání, jsme se docela sblížily. Spojovala nás nejen tématika výchovy batolat, ale i touha zhubnout a být pro naše okolí atraktivní. Musím předeslat, že jsem narozena ve znamení Berana, což u jeho zrozenců předpokládá pevnou vůli, cílevědomost a v mém případě až zarytou tvrdohlavost. Takže jsem začala s váhou 91kg, kamarádka o pár kilo méně. Přestala jsem jíst, můj celodenní jídelníček se skládal z jednoho starého rohlíku, jedné mrkve nebo pomeranče a doslova hektolitru černé, neslazené kávy. ObrazekChudák Magda zůstala daleko za mnou, zhubla za celou dobu jen pár kil. Dnes už vím, že ten chudák jsem byla já. Když si vzpomenu jak mi bylo pořad špatně, byla jsem podrážděná, vzteklá, celá se klepala, měla závratě ale na druhou stranu jsem chvílemi při pohledu do zrcadla nevěřila, že jsem to vůbec já. Nebylo to samozřejmě bez cvičení, začala jsem cvičit kalanetiku a skákat poctivě přes švihadlo. Po mateřské jsem nastoupila do zaměstnání, na cvičení nezbýval čas a během šesti let se váha z 61kg vyšplhala na 71kg. V roce 1999 jsem nastoupila do výrobny lahůdek a tam bylo všemu hubnutí konec. ObrazekPo roce jsem dosáhla opět hmotnosti 87kg a starší kolegyně s úsměvem podotýkaly, že konečně vypadám jako pořádná ženská a né ten vychrtlík co před rokem nastoupil. Takže jsem byla zase na začátku, ale jedno jsem věděla určitě, že chci zhubnout, ale ne hladověním. Začala další moje životní etapa hubnutí, tentokrát systém pokus- omyl. Vyzkoušela jsem všechno možné, než jsem zjistila co mi nejlépe vyhovuje, abych zhubla a váhu si udržela, ale o tom na další stránce.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dnes není třeba

(dobreazdrave.cz, 13. 5. 2012 20:04)

zkoušet pokus-omyl, dnes jsou informace dostupné každému, jen je nějak nechceme slyšet a čekáme, že se to "nějak samo" anebo se stane zázrak...


Jíst zdravě není drahé, žít zdravě není těžké.
http://www.facebook.com/pages/dobreazdravecz/342570575809916

Moje zkušenost

(Romana, 19. 7. 2008 21:47)

Ahojky, já se snažím také shodit - mám 101 kg - ale začala jsem tři a půl dne půstu + pak opatrně na oběd a večeři zeleninu a bílkovinu.Už takhle jím tři dny a špatně mi není, žádné závratě necítím, přestože jsem byla denně schopná sníst třeba 4 rohlíky, pořádný oběd, dvě tři sladkosti a ještě na večer třeba nanuk a půl kila ovoce....Záleží asi na každém jednotlivci, jak to snáší.